Doplňkové služby

Ozónové desinfekční čištění

Zbavte se zápachu a usazených nečistot v klimatizaci vašeho vozu.

  • POPIS SLUŽBY
  • TIP PRO VÁS

Klimatizace je stejně jako oheň dobrý sluha, ale zlý pán. Postupně zvýrazňující se zápach z klimatizačních výdechů a změna aroma z nového čistého auta v zatuchlou bednu není jen otázkou usazených nečistot. Hlavní příčinou jsou bakterie a spuštěním klimatizace je přímo filtrujeme dýchací soustavou po celou dobu jízdy. Množí se rychle a zápach signalizuje, že se takové množství bakterií, společně s velkými rozdíly snášených teplot, už pro imunitu stávají zátěží. Interiér vozu je uzavřený prostor a i bez bakterií je znečištěný znatelně více než prostor venkovního prostředí.

Ozón, nazývaný také "aktivní kyslík", se jako plyn dostane opravdu všude. Vnikne hluboko do pórů různých materiálů včetně čalounění a na rozdíl od obyčejných chemických přípravků zápachy pouze nepřekrývá, ale přímo odstraňuje jejich příčiny. Odstraňuje zápach potu, domácích zvířat, nebo cigaretového kouře a likviduje všechny viry, parazity (blechy, vši,..), roztoče, plísně a houby. Trvá minimálně půl roku, než si bakterie budou ve Vašem interiéru zase spokojeně žít se svými rodinami.

Cena: 340 Kč

Péče o klimatizaci

Než spustíte klimatizaci vozu, v němž je vysoká teplota, je vhodné alespoň na chvíli otevřít okna a horký vzduch vyvětrat. Před zastavením vypněte klimatizaci o několik minut dříve. Tepelnou setrvačností dojde k vysrážení vlhkosti ve výparníku a tím znehodnotíte živnou půdu mikroorganismům. Dojde také zároveň k pozvolnému zvýšení teploty ve voze a změna klimatu po vystoupení tedy nebude pro tělo takovým šokem.

Klimatizaci spouštějte alespoň na pár minut i mimo letní období, aby jste cirkulací chladiva s olejem zajistili promazání a konzervaci celého systému. Klimatizace vzduch vysušuje, tedy lze využít i proti pocení oken při dešti nebo v zimě.

Doporučení: Jednou ročně provést servis klimatizace:
- úbytek chladiva (cca 5-15% ročně) = nižší chladící výkon
- úbytek oleje = nákladné opravy

Odstranění zvířecí srsti

Zbavte se zvířecích chlupů ve voze a souvisejícího zápachu.

  • POPIS SLUŽBY

Může se zdát, že odstranění srsti zvířecích miláčků je snadný proces, ale opak je pravdou. Čalounění koberců a sedaček interiérů obvykle vlastní barvy černých a tmavých odstínů a tedy zejména u světlých krátkosrstých jehliček bývá odstranění otázkou ocelové trpělivosti. Polétavostí se zabodávají všude včetně stropu a kufru, výřěním při výsávání začnou opět poletovat a tudíš je to nekonečně opakující lov. Odstranění zajišťujeme rotační sací technologií a zbylou část pomocí gumových kartáčů, pinzet a speciálních jehel.

Cena: od 250 Kč (dle znečištění)

Čištění motoru a podvozku

Nechte si vyčistit části vozu, které nejsou na první pohled vidět, a prodlužte tak životnost vozu.

  • POPIS SLUŽBY

Motor včetně plastů, pryže, hadic a kabelů vyčistíme komplet suchou tlakovou párou, dostupné části umyjeme speciálním čistícím a zároveň odmašťujícím přípravkem. Motor vysušíme a naneseme impregnační určené vosky.

Cena: od 220 Kč (dle velikosti vozidla)

Podvozek včetně podběhů umyjeme šamponem EcoSmart pomocí jemného podvozkového kartáče, odmastíme, opláchneme mokrou tlakovou párou a vysušíme. Podvozek natřeme speciálním voděodolným voskem, který je možno aplikovat i na vlhké prostředí.

Cena: od 250 Kč (dle velikosti vozidla)

Renovace světlometů

Dejte druhou šanci matným světlometům.

  • POPIS SLUŽBY

Materiály světlometů dnešních automobilů jsou velmi náchylné vůči okolním agresivním vlivům. Oxidací povrchu, působením polétavých kamínků, tryskáním silničního prachu a postupnou ztrátou pružnosti se vytvářejí na povrchu rýhy, znatelné mikroskopické trhliny, skla získávají mléčný odstín a dochází k jejich zažloutnutí. Mikroskopické trhliny, které jsou z převážné části zkrz celým plastem, jsou již nevratné, ale přesto se po renovaci budou reflektory pyšnit znovu průzračným leskem.

Renovaci provádíme čtyřkrokovým procesem s chlazením a nutnými odpočinky materiálu. Naneseme vyživující oleje, které zabrání další tvorbě a prohlubování již stávajících mikrotrhlin a ošetříme určenými vosky.

Cena: od 350 Kč

Keramická ochrana Carbon Flex

Využijte pro ochranu vašeho vozu technologii používanou v NASA.

  • POPIS SLUŽBY

Použití revoluční keramické technologie zajistíte bezkonkurenční dlouhotrvající ochranu, vynikající optickou čirost, pružnou odrazivost a brilantní křišťálový lesk s hlubinným efektem. Keramickou ochranu Carbon Flex využívají pro úpravu povrchů raket NASA a řadí se k světově nejúčinnějším hydrofóbním Coating ochranám proti jakýmkoliv vlivům nabízející až 36 měsíční záruku dokonalého ošetření. Tato speciální technologie má zamezit tření vzduchu a špinění povrchu letadel nebo trupu lodí. Rovnoměrně vyplňuje póry laku, vytváří 100% hladký povrch, po kterém nečistoty snadněji sklouznou na zem a auto i v zimním období obvykle vytváří vzhled, jako by právě vyjelo z lakovny. Karoserie vozu bude vypadat, jako by ji právě někdo polil tekutým sklem s nepřekonatelným zrcadlením. Při odstraňování staré keramické ochrany je nutno použít strojní broušení s měřením vrstev magnetickými a zvukovými vlnami.

K programu se řadí detailové mytí a dekontaminace karoserie včetně disků.

Aplikace ochrany
Cena: 7 000 Kč

Další vrstva ochrany
Cena: 5 000 Kč

Odtsranění staré vrstvy ochrany
Cena: 3 500 Kč

Korekce a leštění laku

Zbavte lak vašeho vozu škrábanců a dopřejte mu nový lesk.

  • POPIS SLUŽBY
  • TIP PRO VÁS

Dvoustupňové leštění

Program zahrnuje kompletní detailové mytí karoserie Royal Guys, pětikrokovou dekontaminaci laku a ošetření voskem Celeste Detaglio.

Vhodné pro zvýšení lesku poškozených matných laků od kartáčových myček a kyselých dešťů. Tímto programem odstraníme vetšinu slabých povrchových škrábanců. Středně hluboké rýhy budou z blízka stále patrné, ale karoserie bude opět krásně hladká a získá ztracený lesk.

Časová náročnost minimálně 24 hodin dle znečištění a poškození vozidla.

Cena: 5 800 Kč
Masáže voskem Concorso: 1 200 Kč
Masáže voskem Crystal Rock: 3 300 Kč

 

Třístupňové leštění

Program zahrnuje kompletní detailové mytí karoserie Royal Guys, pětikrokovou dekontaminaci laku, strojní aplikaci glazury a ošetření voskem.

Vhodné pro odstranění slabých a středně hlubokých rýh. Lak karoserie se výrazně prohloubí a vznikne vzhled vodní hladiny. Tento program zajistí pěčlivou renovaci s vizáží téměř nového laku, obnoví zrcadlové efekty a obdiv automobilových znalců. Těžké hluboké rýhy zasahující téměř k vrstvě barvy karoserie budou z blízka stále patrné, ale pouze s bystrým okem a ohnutým hřbetem.

Časová náročnost minimálně 2 až 3 dny dle znečištění a poškození vozidla.

Cena: 9 500 Kč
Masáže voskem Concorso: 1 200 Kč
Masáže voskem Crystal Rock: 3 300 Kč

 

Pětistupňové leštění

Program zahrnuje kompletní detailové mytí karoserie Royal Guys, pětikrokovou dekontaminaci laku, strojní aplikaci glazury, sealantu a ošetření voskem.

Vhodné pro odstranění slabých, středně hlubokých a těžce hlubokých rýh. Týká se bohužel spíše starších vozidel, které svou karoserii po letech ježdění už nedovedou chránit, ale přesto jim chce majitel dát znovu šanci vzpružit se a obživnout. Program je ale samozřejmě vhodný i pro majitele novějších a luxusních vozidel, kteří nemohou odolat pokušení obnovit křišťálový vzhled s vynikajícím zrcadlícím efektem a hladinou oceánu. Lak karoserie navíc s glazurou, přírodními sealanty a vosky bude vypadat líp, než když poprvé vyjelo z tovární dílny.

Časová náročnost minimálně 3 až 5 dní dle znečištění a poškození vozidla.

Cena: 15 000 Kč
Masáže voskem Concorso: 1 200 Kč
Masáže voskem Crystal Rock: 3 300 Kč

Péče o lak karoserie

Mycí linky jsou stále s oblibou vyhledávané a není se čemu divit. Programy jsou levné, auto vypadá čistě a pro zákazníka je zdržení jen otázkou několika minut. Ovšem za jakou cenu. Myčka poskytuje jednoduchost a konfort, ale zároveň se podílí na značném poškození a urychleni stárnutí Vašeho vozu.

Stejně vážným problémem je polétavá rez, alsfalt, hmyz nebo ptačí trus. Kdo odstraňuje tyto kontaminace z laku po každé delší jízdě? Na laku zůstavají dlouho a obsah jejich agresivních složek mohou vytvořit za nějakou dobu i znatelné vybledlé skvrny. Spousta majitelů ale stále nepovažuje lak za nic tak podstatného. Důležitost se klade hlavně ke způsobu šetrné jízdy, dbá se na kvalitu, nebo potřebnou výměnu provozních kapalin a ušetří se takto do budoucna určitě spoustu nákladů. Nicméně motorové části jsou alespoň snadno nahraditelné.

To, co se děje pod poškozeným lakem se ale už tak snadno napravit nedá. Pohledem neznatelné oděrky, zejména od nárazů kamínků a štěrku, propouštějí pod lak vlhkost způsobující korozi a odlupování laku. Předejítí podobným škodám častou péčí o celkovou karoserii se řadí mezi nejchytřejší investice.

Váš vůz bude vděčným přítelem dlouhá léta a pokud se časem vydáte za lepším, pomůže Vám starý vůz i v posledních dnech a náklady za péči Vám při prodeji štědře navrátí.